Strona głównaZdrowieRęczniki papierowe do rąk - liczne możliwości zastosowań

Ręczniki papierowe do rąk – liczne możliwości zastosowań

Ręczniki papierowe do rąk to niezbędny przedmiot znajdujący się z całą pewnością w każdym domostwie. Oczywiście ich podstawowym przeznaczeniem jest obsuszanie rąk za pomocą cienkich, miękkich listków papieru oraz drobne sprzątanie za ich pomocą. Jednak mają one wiele więcej praktycznych zastosowań dzięki, którym ułatwimy sobie pewne czynności. Kto spodziewał by się tak wielkiej gamy możliwości po zwykłym ręczniku papierowym.

Pojemniki ze świeżymi warzywami

W większości lodówek istnieje specjalna przestrzeń przeznaczona do przechowywania warzyw w odpowiednich warunkach by te mogły dłużej cieszyć się świeżością. Wiele z tych warzyw zwłaszcza po przekrojeniu zaczyna oddawać wodę robiąc przy tym niemały bałagan. I jak na to zaradzi papier do rąk? To banalne, wystarczy wyłożyć wspomniane miejsce w lodówce ręcznikami papierowymi a te dzięki swoim właściwością wchłoną zbędną wodę gdy tylko będzie taka potrzeba. Jeżeli jesteśmy już w temacie warzyw warto jeszcze wspomnieć, że taki papier nada się jak znalazł do hodowli rzeżuchy jak i utrzymywaniu świeżości w przypadku warzyw z rodziny selerowatych takich jak natka pietruszki czy koperek.

Odsączanie

Ręczniki papierowe sączą olej równie łatwo jak wodę. A więc po usmażeniu na przykład ryby bądź filetu możemy bez najmniejszego problemu lekko owinąć papierem dopiero co usmażoną żywność odsączając z niej zbędny nadmiar tłuszczu. A co gdy olej wyleje się na podłogę? Nie musimy spędzać nad doczyszczaniem kafelków całej wieczności używając właśnie papieru do rąk. Dzięki super chłonności, możemy w taki sposób zetrzeć olej i bez problemowo doczyścić posadzkę. 

Czystość przede wszystkim

Co fakt papier do rąk przeznaczony jest raczej do drobnych prac porządkowych takich jak sprzątnięcie wspomnianego oleju czy uprzątanie śladów po posiłku. Jednak w momencie gdy używamy roztworu z oleju rycynowego oraz wody z dodatkiem płynu do naczyń, możemy śmiało myć wszelkie meble oraz okno zostawiając na nich tylko połysk. Papier nada się całkiem dobrze też w innych sytuacjach takich jak na przykład wypadek z woskiem. Jeżeli wyleje wam się kiedyś ciepły wosk na nową kanapę nie ma powodów do histerii. Wystarczy przykryć go ręcznikiem kuchennym i rozgrzać od góry żelazkiem, wosk roztopi się i przeczepi się do podłożonego listka papieru.

Inne zastosowania

Oczywiście znajdą się też inne pomniejsze zastosowania. Jednym z przykładów jest podgrzewanie jedzenia w mikrofalówce przykrytego zwilżonym ręcznikiem papierowym. Dzięki temu zabiegowi posiłek podgrzeje się po prostu szybciej. Innym nietuzinkowym zastosowaniem jest filtr do ekspresu od kawy, za który bez najmniejszego problemu, może służyć papier do rąk. Ostatnim często stosowanym przykładem ciekawego wykorzystania papieru kuchennego jest chłodzenia napojów. Wystarczy owinąć butelkę listkiem papieru a następnie schować ją do zamrażarki na czas 15 minut a następnie delektować się orzeźwiającym płynem.

A więc…

Nie pozorny ręcznik papierowy do rąk jest jednak czymś dużo bardziej użytecznym niż by się wydawało. Z całą pewnością jest jeszcze cała masa innych zastosowań tego prostego produktu, które nie zostały wspomniane. Jednak czas najwyższy zauważyć jak bardzo, może przydać nam się trzymany w podajniku papier do rąk.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne