Strona głównaZdrowieProfilaktyczna wizyta u stomatologa

Profilaktyczna wizyta u stomatologa

Profilaktyka jest niezbędna dla zdrowia. Wizyta stomatologiczna powinna odbywać się regularnie, a nie tylko wtedy, gdy występuje nagły ból zęba. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć nie tylko jeśli chodzi o zęby. Wiele osób ma nieprzyjemne doświadczenia i boi się dentysty, dlatego odwleka wizytę u stomatologa dopiero do momentu, gdy nie może już wytrzymać z bólu, co jest dużym błędem. Obecnie gabinety dentystyczne wyposażone są w taki sprzęt, że wizyta nie musi kojarzyć się z niemiłymi doznaniami. Jak często należy pokazywać się u stomatologa? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź w poniższym artykule.

Co jaki czas powinno się zasiadać na fotelu dentystycznym?

Rekomenduje się by wizyty profilaktyczne odbywały się co kilka miesięcy. Jeśli nie ma większych problemów z uzębieniem wystarczą dwie wizyty w ciągu roku. Dentysta może zalecić częstsze kontrole w przypadku, gdy widzi, że pacjent ma problemy z uzębieniem, próchnicą czy kamieniem nazębnym. Im rzadziej siada się na fotelu dentystycznym tym bardziej wzrasta ryzyko próchnicy i konieczność leczenia zębów, przez co wzrastają koszty wizyty.

Dbanie o higienę jamy ustnej

Dbanie o higienę jamy ustnej to codzienna podstawa, kolejną rzeczą to regularne wizyty profilaktyczne wtedy można mieć pewność, że dba się o swoje uzębienie i minimalizuje ryzyko większych interwencji stomatologicznych. Stomatologia to dziedzina, która mocno się rozwinęła w ostatnich latach, dlatego warto szukać sprawdzonych dentystów, z profesjonalnym sprzętem (np. dentysta ursynów), który podczas wizyty nie tylko sprawdzi uzębienie, ale też doradzi jak o nie dbać, a w razie potrzeby zaproponuje odpowiedni rodzaj leczenia.

Są w życiu też nieprzewidziane sytuacje i zdarzenia losowe, które mogą doprowadzić do ubytku w zębach, mimo że się o nie dbało. I z takim problemem obecna stomatologia sobie radzi dzięki wstawieniu implantu na miejsce utraconego zęba. Przy wstawianiu implantu konieczna jest wizyta wstępna, kwalifikująca do zabiegu. Wykonuje się na niej zdjęcie RTG i omawia wszelkie przeciwwskazana (np. implanty warszawa).

Podsumowując, wizyty kontrolne są niezwykle ważne i mogą uchronić od bólu zęba, który do przyjemnych nie należy. Warto więc umawiać się na wizyty i kontrolować stan uzębienia by cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne