Strona głównaZdrowieEfektywne produkty ortopedyczne

Efektywne produkty ortopedyczne

Produkty ortopedyczne to sprzęt wykorzystywany do stabilizacji stawów oraz mięśni. Pozwalają na szybszy powrót do pełnej sprawności oraz na korygowanie wad postawy. Wyjaśniamy, do czego służą i które z nich są najczęściej stosowane.

Zastosowanie produktów ortopedycznych

Głównym zadaniem produktów ortopedycznych jest unieruchomienie chorych stawów i stabilizacja ich pozycji. Przykładowo ortezy i stabilizatory stawu kolanowego odciążają kontuzjowaną nogę i pozwalają na jej szybszą regenerację. Orteza kręgosłupa pomaga korygować nieprawidłową pozycję ciała oraz pomaga w walce z osteoporozą. Tego rodzaju stabilizatory można stosować w przypadkach:

  • urazów (skręceniach, zerwaniach ścięgien),
  • problemów neurologicznych,
  • rehabilitacji pozabiegowej,
  • chorób reumatycznych.

Należy pamiętać, że sztywność ortez zależy od zastosowania. Sztywne sprawdzą się w przypadku poważnych urazów, a te najbardziej elastyczne mogą być stosowane profilaktycznie, na przykład przez sportowców.

Często stosowane produkty ortopedyczne

Jednym z najczęściej stosowanych produktów ortopedycznych są temblaki, których zadaniem jest podtrzymywanie zgiętej w łokciu kończyny górnej. Przyjmują kształt trójkątnej chusty lub opaski. W przypadku potrzeby zablokowania kończyny górnej w pozycji wyprostu sprawdzą się ortezy i stabilizatory stawu łokciowego. Jest to produkt pozwalający na regulacje kąta zgięcia i wyprostu w stawie. Ponadto znajduje zastosowanie w przypadku wystąpienia dolegliwości zwanej łokciem tenisisty. Kołnierz ortopedyczny nazywany ortezą szyjną ma na celu stabilizacje górnego odcinka kręgosłupa. Jest stosowany po urazach i kontuzjach, jak również w celu pozbycia się bólu mięśni. Kolejnym częstym problemem, który może wymagać rehabilitacji są urazy stóp. Rozwiązaniem ortopedycznym służącym od ich eliminacji są ortezy i stabilizatory stawu skokowego stopy. Kolejny często stosowanym produktem są pasy brzuszne. Są to produkty użytkowane w okresie pooperacyjnym, które minimalizują ryzyko nawrotu schorzenia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne