Strona głównaZdrowieOto najczęstsze oznaki grzybicy paznokci dłoni!

Oto najczęstsze oznaki grzybicy paznokci dłoni!

Zgrubienie, przebarwienie czy łamliwość paznokcia to znak, że dzieje się z nim coś niedobrego. Przyczyną takiego stanu rzeczy są grzyby występujące na dłoniach. Konieczna jest wówczas szybka reakcja, która może zapobiec dalszemu postępowi i rozprzestrzenianiu się choroby.

Każdy z nas chciałby mieć piękne i zadbane paznokcie. Niestety, czyha na nie wiele niebezpieczeństw! A wśród nich są grzyby! Grzybica paznokci dłoni jest bardzo niebezpieczną chorobą, która nie tylko wpływa na wygląd paznokci, ale może też szkodzić zdrowiu.

Podejrzewasz, że masz grzybicę paznokci dłoni?

Najczęstszymi objawami grzybicy paznokci u rąk są zmiany w strukturze i barwie paznokci. W większości przypadków, płytka paznokciowa zmienia kolor na żółty lub zielonkawy. W miarę postępu choroby, staje się coraz grubsza. W ostatnim stadium choroby, paznokieć łatwo oddziela się od mięsa.

Płytka paznokciowa staje się szorstka lub porowata, więc podczas piłowania lub skracania łamie się i kruszy. Często towarzyszy temu nieprzyjemny zapach. Jeśli zauważymy takie lub podobne zmiany, powinniśmy natychmiast reagować i szukać pomocy, aby dowiedzieć się, co w takich przypadkach należy robić.

W jaki sposób wygląda leczenie grzybicy paznokci dłoni?

W większości przypadków korzystamy z różnego rodzaju kremów. W leczeniu grzybicy paznokci dłoni stosowane są też inne środki. Przykładem może być soda oczyszczona lub ocet jabłkowy.

Sodę oczyszczoną można w leczeniu grzybicy paznokci stosować samodzielnie lub w połączeniu z innymi produktami.

Mieszanka sody oczyszczonej i octu jest dobra przede wszystkim dlatego, że sama soda nie jest środkiem grzybobójczym. Może ona jedynie zapobiegać rozprzestrzenianiu się i wzrostowi grzybów, podczas gdy ocet je niszczy.

Do wykonania takiej mieszanki potrzebne są następujące składniki:

  • 4 do 5 łyżek sody oczyszczonej,
  • 1 szklanka białego lub jabłkowego octu,
  • woda,
  • naczynie, w którym będziemy moczyć paznokcie,
  • papierowy ręcznik.

Mieszankę przygotowujemy w następujący sposób:

Do przygotowanego wcześniej naczynia z wodą wlewamy filiżankę octu. Przez kilka minut moczymy paznokcie w uzyskanym w ten sposób roztworze, a następnie suszymy je za pomocą papierowych ręczników. Czynność powtarzamy, ale tym razem zamiast octu, dodajemy 4 do 5 łyżek sody oczyszczonej. Całą procedurę możemy powtórzyć dwa razy dziennie. Ocet z naszego roztworu będzie niszczyć grzyby na paznokciach dłoni, a soda oczyszczona będzie zapobiegać ich dalszemu wzrostowi oraz rozprzestrzenianiu się.

W jaki sposób możemy zapobiec pojawieniu się grzybicy paznokci?

Grzybica jest chorobą zakaźną, tak więc możemy się nią zarazić poprzez wspólne używanie przedmiotów osobistego użytku i nie tylko. Grzybica zazwyczaj pojawia się najpierw na nogach, dlatego nie powinniśmy dzielić się z nikim naszym obuwiem i skarpetkami. Powinniśmy też unikać kąpieli we wspólnej wannie czy pod wspólnym prysznicem. Jeżeli nie jesteśmy w stanie tego uniknąć, pamiętajmy przynajmniej o tym, żeby pod prysznic zakładać kapcie. Powinniśmy także zadbać o to, by podłogi, po których chodzimy, były zawsze czyste i zdezynfekowane.

Trzymajmy się z dala od publicznych basenów. Są one prawdziwą wylęgarnią grzybów. Grzyby i inne bakterie niezmordowanie czyhają na swoje kolejne ofiary. Chętnie kryją się w fugach między kafelkami, gdyż kochają wilgoć. Basen publiczny nie jest jednak jedynym miejscem, gdzie możemy zarazić się grzybami. Nie zaleca się również wizyt w saunie, gdyż jest to chyba najbardziej lubiane przez grzyby miejsce.

Nie powinniśmy nikomu pożyczać własnych nożyczek lub cążków do paznokci. Nigdy nie wiadomo, czy taka osoba nie choruje przypadkiem na grzybicę. Możemy łatwo zarazić się grzybicą paznokci dłoni jeżeli osoba, której pożyczyliśmy nożyczki do paznokci choruje właśnie na grzybicę. Uważajmy więc, dbajmy o higienę i nie pożyczajmy przedmiotów osobistego użytku innym.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne