Strona głównaMedycynaJak dbać o zęby, by były piękne i zdrowe?

Jak dbać o zęby, by były piękne i zdrowe?

W dbaniu o zęby jedną z najistotniejszych ról odgrywa regularność i skrupulatność. Należy regularnie zgłaszać się na kontrolę stomatologiczną, codziennie rano i wieczorem szczotkować dokładnie zęby oraz stosować się do zaleceń dentysty. Zaniedbanie może wiele nas kosztować i to nie tylko finansowo, ale przede wszystkim zdrowotnie i także estetycznie – zęby mogą zwyczajnie się popsuć na tyle, że nie da się już ich uratować.

Podstawa to profilaktyka

Po pierwsze warto pamiętać, że kluczową rolę odgrywa dbałość o zęby każdego dnia. Należy je szczotkować codziennie przynajmniej dwa razy w ciągu doby – rano i wieczorem. Nie należy jednak myć zębów zaraz po posiłku, trzeba odczekać pół godziny.

Warto także unikać dużych ilości słodkich rzeczy, napojów gazowanych z cukrem, a także kawy czy herbaty. Mogą one przyczyniać się do powstawania przebarwień na szkliwie oraz rozwoju próchnicy.

Nie należy także odwlekać wizyt w gabinecie stomatologicznym. Kontrolę stanu uzębienia powinny odbywać się regularnie, a nie tylko w momencie pojawienia się dolegliwości bólowych.

W celu dokładniejszego czyszczenia zębów można zdecydować się na szczoteczkę elektryczną lub soniczną. Jednak warto to skonsultować z dentystą, bo możliwe, że akurat dla naszego szkliwa i zębów nie będzie się nadawała. Szczoteczka elektryczna wykonuje wielokrotnie więcej ruchów niż szczoteczka manualna. W dodatku soniczne wersje docierają do trudno dostępnych zakamarków, dzięki drganiom i falom dźwiękowym.

Co jaki czas powinno się odwiedzić gabinet stomatologiczny?

Kontrola stomatologiczna powinna odbywać się średnio, co sześć miesięcy. Można także częściej zgłaszać się na przegląd uzębienia, szczególnie, gdy mamy częste problemy lub skłonność do przebarwień i próchnicy. Niestety, w niektórych przypadkach profilaktyka nie jest wystarczająca – szczególnie, gdy wchodzi czynnik uwarunkowań genetycznych.

Szukając w Warszawie dobrego gabinetu warto wybrać polecane gabinety. Dentysta Ursynów to idealne rozwiązanie szczególnie, jeżeli potrzebne są implanty Warszawa. W przypadku zwykłej kontroli stomatologicznej, dentysta sprawdza stan szkliwa każdego z zębów w poszukiwaniu zalążków próchnicy i nieprawidłowości. Sprawdza także stan dziąseł i łuków zębowych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne