Człowiek w trakcie swojego życia traci uzębienie z różnych powodów. W początkowych etapach ze względu na wymianę zębów mlecznych na stałe. W późniejszych latach przyczyną są urazy, wypadki, choroby, zaniedbanie, itp. Bez względu na to jaki jest powód warto wiedzieć, że uzupełnianie braków zębowych jest niezwykle ważne i istnieje kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu. Pierwszym krokiem jaki powinniśmy podjąć jest udanie się do gabinetu stomatologicznego (np. dentysta Ursynów).
Dlaczego uzupełnienie braków zębowych implantem jest najkorzystniejsze?
Stomatologia dzieli się na wiele działów, jednym z nich jest chirurgia implantologiczna, która stanowi odłam chirurgii stomatologicznej. Dlatego chcąc dowiedzieć się czy implanty (np. implanty Warszawa) są dla nas odpowiednie, należy udać się na konsultację do chirurga implantologicznego. Implanty swoją budową są najbardziej zbliżone do naturalnego zęba. Zbudowane są z tytanowej śruby wkręcanej w kość, która pełni taką samą funkcję jak korzeń w zębie. Śruba po wkręceniu zrasta się z kością całkowicie, a tytan, z którego jest wykonana, jest materiałem biozgodnym co oznacza, że nie wywołuje on reakcji alergicznej. Zrośnięcie się implantu z kością wymaga czasu, ponieważ odbudowanie się blaszek kostnych, niezbędnych do prawidłowego zagnieżdżenia się implantu, trwa około 6 miesięcy. Po tym okresie na śrubie osadzana jest korona protetyczna, która odzwierciedla naturalną koronę zęba. Implanty są najtrwalszym sposobem odbudowy braków zębowych a ich budowa sprawia, że podczas żucia są generowane na nie takie same siły jak na zęby naturalne.
Czy istnieją przeciwskazania do implantacji?
Niestety nie każdy może pozwolić sobie na implantację, oprócz bariery finansowej istnieją jeszcze inne przeciwwskazania. Po pierwsze bardzo istotny jest poziom kości w szczęce lub żuchwie, zostaje określony on przez chirurga na podstawie tomografii komputerowej. Zbyt mały poziom kości uniemożliwia osadzenie implantu. Zabieg ten nie może zostać wykonany również w przypadku:
- bardzo złej higieny jamy ustnej;
- ciąży;
- przewlekłej paradontozy;
- cukrzycy;
- uzależnienia od papierosów/alkoholu.