Strona głównaUncategorizedJak zacząć swoją przygodę z siłownią? Jakie suplementy wybrać?

Jak zacząć swoją przygodę z siłownią? Jakie suplementy wybrać?

Kiedy postanawiamy zadbać o naszą figurę czy umięśnienie, pierwszym krokiem jest dobranie odpowiedniej diety i wybranie się na siłownie. Po wybraniu diety, odpowiadającej naszym potrzebom i pasującej nam siłowni, czas pomyśleć o odpowiednich suplementach, które wspomogą nasze wysiłki. 

Odżywki białkowe i kreatyny

Odżywki białkowe i kreatyny są często stosowane przez osoby rozpoczynające swoją przygodę z siłownią. Kreatyna odżywki białkowe to produkty ułatwiające przyrost mięśni. W zwiększeniu zdolności wysiłkowej pomaga kreatyna, tym samym zwiększa przyrost mięśni i siłę. Natomiast odżywka białkowa stymuluje syntezę białek mięśniowych.

Spalacze tłuszczu

Spalacze tłuszczu to produkty ułatwiające odchudzanie. Większość z nas marzy o zgrabnej sylwetce lub myśli o zrzuceniu pary kilogramów dla zdrowia. Spalacze tłuszczu przyspieszają metabolizm, dodają energii i hamują apetyt. Warto ich używać, jeśli chcemy osiągnąć wymarzoną wagę i sylwetkę a mamy problem z nadmiarowymi kilogramami.

Pobudzenie i koncentracja, czyli shoty i żele 

Przed ćwiczeniami można pomyśleć o wypiciu energetycznego shota. Shoty i żele to dobre rozwiązanie na dodanie energii i zwiększenie wydajności ćwiczeń. Składniki takich produktów wpływają na układ nerwowy i tym samym dodają energii. Pobudzenie i koncentracja – to jest to czego możemy oczekiwać po produktach takiego typu.

Podczas intensywnych treningów przydatne mogą być także żele energetyczne. Posiadają dużą ilość węglowodanów, przez co są porządnym zastrzykiem energii. Często wybierane przez biegaczy, którzy podczas dłuższych tras nie mają dostępu do odzywek. Są nieduże i z łatwością zmieszczą się w kieszeni, doceniane również przez osoby ćwiczące na siłowni. Maja różne smaki, które możemy dobrać pod siebie.

Produktów wspomagających naszą walkę z figurą czy kondycją jest wiele. Ważne, żeby wybrać te odpowiednie dla nas, które realnie pomogą nam w staraniach o wymarzoną sylwetkę. Podczas wybierania suplmenetów trzeba zachować ostrożność i zdrowy rozsądek. Jeśli to możliwe to warto swój wybór przekonsultować z dietetykiem lub doświadczonym trenerem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne