Strona głównaZdrowieJak znaleźć dobry dom opieki?

Jak znaleźć dobry dom opieki?

Osoby starsze często potrzebują stałej opieki, co sprawia, że najbliższa rodzina zastanawia się nad skorzystaniem pomocy ze strony domu opieki. Poza tym, coraz częściej widywany jest model, który znany jest choćby w Skandynawii polegający na tym, że same osoby starsze nie chcą obarczać sobą swoich dorosłych dzieci. Jak jednak znaleźć takie, miejsce, w którym bliskiej osobie będzie dobrze?

Opinie w Internecie

Gdy ktoś jest zadowolony w związku z jakąś usługą, to bardzo rzadko emanuje tą opinią na prawo i lewo. Inaczej dzieje się w przypadku niezadowolenia. Niejeden przedsiębiorca powie, że to źle. Ale ktoś, kto poszukuje np. przytulnego domu opieki pod Warszawą, pewnie z takiego stanu rzeczy się cieszy. Najczęściej poszukuje się takich miejsc dla własnych rodziców lub teściów, dla których po prostu chce się jak najlepiej. W związku z tym każda negatywna opinia bywa na wagę złota, bo dzięki niej wiadomo, co jest nie tak, z danym miejscem. Działa to oczywiście również w drugą stronę – pozytywne opinie i recenzje również powinny być brane pod uwagę.

Porównanie kilku domów opieki

Warto samodzielnie porównać kilka ofert i wysnuć wnioski. Oferta rehabilitacyjna, oferta żywieniowa, sposób organizowania czasu wolnego, doświadczenie i zaangażowanie personelu oraz szereg innych czynników – to wszystko ma wpływ na to jak w danym miejscu czują się podopieczni. Warto więc sprawdzić co najmniej kilka stron internetowych i podzwonić do różnych ośrodków, żeby mieć porównanie czym różnią się poszczególne oferty.

Wywiad środowiskowy wykonany osobiście na miejscu

Można przeczytać wiele opinii w Internecie oraz przeprowadzić kilka rozmów telefonicznych, ale zdecydowanie więcej informacji pozyskamy po prostu sami osobiście wybierając się do danej placówki osobiście. Dzięki temu może okazać się, że warunki zastane na miejscu okażą się idealne lub niestety wręcz przeciwnie. Lepiej jednak rozczarować się wcześniej niż później. Dlatego samodzielne i naoczne zapoznanie się z placówką przed może okazać się świetną metodą, gdy trudno podjąć decyzję spośród kilku miejsc.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne