Strona głównaZdrowieCzy warto stosować suplementy diety?

Czy warto stosować suplementy diety?

Suplementacja zdobywa coraz większa popularność. Społeczeństwo coraz chętniej dba o swoje zdrowie zażywając suplementy o różnym działaniu. Na potrzebny konsumentów bardzo dobrze odpowiadają producenci leków, którzy proponują bardzo szeroki asortyment w postaci przeróżnych pastylek. Czy jednak warto stosować suplementy diety? Z jakimi korzyściami wiąże się stosowanie suplementów diety?

Suplementacja – czym się różni od zażywania leków?

Na początek należy zaznaczyć, że suplement diety nie jest pojęciem tożsamym z lekiem. Suplement diety to środek spożywczy, który wspomaga codzienną dietę (nie może być zamiennikiem diety!). Słynny tekst jaki można znaleźć na opakowaniach „nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety” nie znajduje się tam przypadkowo.

Suplementacja może dać wiele korzyści. Najczęściej suplementacja dotyczy witamin i minerałów. Między innymi wapnia, magnezu oraz żelaza. Jeśli tych lub innych składników nam brakuje to jest to jak najbardziej pozytywne, żeby zadbać o swoje zdrowie i uzupełnić braki tam, gdzie jest to potrzebne. Problem oczywiście może się pojawić, gdy korzystanie z suplementacji nie jest uzasadnione, tym bardziej gdy pojawia się ryzyko przedawkowania któregoś z suplementów. Dlatego mocno rekomendowane jest skonsultowanie suplementacji z lekarzem. Może być to ogólny lekarz internista lub np. specjalista dietetyk.

Suplementacja – przedstawienie korzyści na przykładzie firmy Swanson

Jakich dziedzin zdrowia może dotyczyć naprawdę bardzo zróżnicowanych dziedzin życia. Odwiedzając aptekę można mieć wrażenie, że kolokwialnie mówiąc – supelementy pomagają na wszystko. Jest to oczywiście duże uogólnienie, ale mniej więcej pokazuje jak szeroki wybór suplementów jest obecnie na rynku. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów (posiłkując się ofertą firmy Swanson) na jakie problemy mogą pomóc odpowiednio dobrane suplementy.

  • Odchudzanie oraz szeroko pojęte uzupełnianie brakujących witamin i minerałów, których brakuje w diecie.
  • Problemy ze stawami, kośćmi i mięśniami.
  • Poprawienie życia seksualnego.
  • Oczyszczenie i odkwaszenie organizmu.
  • Suplementacja dla cukrzyków.
  • Wzmocnienie włosów i paznokci.
  • Suplementacja dla kobiet w ciąży.
  • Wspomaganie poprawy wzroku.
  • Wiele więcej…

Przykłady suplementów, które odpowiadają na powyżej wymienione zagadnienia można znaleźć na sklepswanson.pl

Podsumowując, suplementacja jest jak najbardziej pozytywnym zjawiskiem, które może pomóc w wielu różnych dziedzinach związanych z utrzymaniem dobrego zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, żeby podchodzić do suplementacji z rozsądkiem i stosować ją wtedy, gdy jest to wskazane.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne