Strona głównaZdrowieCo warto wiedzieć na temat liposukcji?

Co warto wiedzieć na temat liposukcji?

Gdy zbliża się sezon na krótkie sukienki i spodenki kobiety zastanawiają się, co zrobić, aby stracić wagę i wyglądać dobrze. Najczęściej chcą zrobić to szybko, dieta i ćwiczenia to wyklucza. Szybka utrata masy ciała często jest koniecznością, gdy nasze stawy są przeciążone od nadmiaru kilogramów. Stają przed wyborem, czy poddać się liposukcji brzucha. Poniżej przedstawimy ci krótką informację, czy Twoje obawy związane z tym zabiegiem są zasadne.

Czy liposukcja jest bezpieczna?

Największą barierą, poza kwestiami finansowymi jest strach przed tym, czy zabieg liposukcji jest bezpieczny. Najnowocześniejsze metody liposukcji są bezpieczne. “Odsysanie tłuszczu” odbywają się w sterylnych warunkach, pod kontrolą lekarzaSpecjalista przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad medyczny i skieruje nas na badania, określając, czy możemy poddać się zabiegowi.  Wykluczyć mogą nas takie choroby jak:

  • cukrzyca,
  • zaburzenia krążenia,
  • żylaki,
  • problemy kardiologiczne,
  • leczenie onkologiczne.

Musisz pamiętać, że liposukcja to ingerencja chirurgiczna w nasze ciało. Może nieść ze sobą ryzyko powikłań, takich jak infekcja, naruszenie skóry czy krwawienie, zakrzep. Jeżeli przeprowadzana jest w zaufanej klinice, przez doświadczonego chirurga nie powinnaś obawiać się komplikacji.

Jakie rodzaje liposukcji są obecnie dostępne? Którą wybrać? 

Najczęściej wybieranymi metodami przez pacjentki są liposukcja infradźwiękowa NIL oraz laserowa. W niektórych klinikach można napotkać się na liposukcję wibracyjną.

  • Liposukcja infradźwiękowa- Zapewnia błyskawiczne efekty, które zostają z pacjentką na długo. Omija naczynia krwionośne i nerwy, minimalizuje to ryzyko komplikacji takich jak zator i ból. Kaniula zostaje wprowadzona w ruch nutacyjny za pomocą sprężonego powietrza.
  • Liposukcja laserowa- Metoda proponowana klientkom chcącym wykonać odsysanie tłuszczu z brzucha. Laser w delikatny sposób rozpuszcza tłuszcz, dzięki czemu łatwiej usuwany jest on z tkanek. Daje szybki efekt i stymuluje produkcję kolagenu.
  • Liposukcja wibracyjna- Najczęściej wykonywana na plecach. Wprowadzona kaniula zostaje poruszana w przód i w tył. To bezpieczny sposób pobrania materiału, który może zostać wykorzystany do modelowania sylwetki (lipomodelingu) np. pośladków.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne