Strona głównaMedycynaRynek usług stomatologicznych

Rynek usług stomatologicznych

Jak wygląda rynek usług stomatologicznych w Polsce? Jak wyróżnić gabinet stomatologiczny na konkurencyjnym rynku? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule. 

Rynek usług stomatologicznych

Rynek usług stomatologicznych, w naszym kraju wciąż się rozwija. Szacuje się że wielkość rynku to ponad 10 mld zł. Charakterystyczną cechą tego sektora usług medycznych jest duży udział prywatnej opieki w stosunku do tej organizowanej przez NFZ. 

Jakie są czynniki przemawiające za dalszym wzrostem usług stomatologicznych? Po pierwsze, prywatne gabinety pracują na bardzo konkurencyjnym rynku w związku z czym stale rośnie jakość oferowanych usług co z kolei przekłada się na zachęcanie potencjalnych klientów do częstszych wizyt w gabinecie. Po drugie, rośnie świadomość pacjentów w zakresie ochrony zdrowia w związku z tym coraz częściej notowane są wizyty o charakterze profilaktycznym. 

Co to oznacza z punktu widzenia gabinetu dentystycznego? Po pierwsze, że perspektywy na przyszłość są dosyć optymistyczne, gdyż usługi stomatologiczne to wciąż rozwijający się rynek. Po drugie, mamy do czynienia z rynkiem zdominowanym przez usługi prywatne, w którym odpowiednie wyróżnienie się na tle konkurencji jest niezwykle istotne. 

Jak wyróżnić gabinet stomatologiczny na konkurencyjnym rynku?

Na co zatem zwracają uwagę pacjenci? Jak sprawić by przychylnym okiem postrzegali ofertę gabinetu stomatologicznego? Jakość i skuteczność leczenia wydaje się naturalnym czynnikiem. Ponadto, niezwykle istotne jest zaufanie. Pacjent powinien być obsłużony w taki sposób by miał wrażenie że znajduje się pod należytą opieką. Aby to osiągnąć niezbędna jest miła i serdeczna atmosfera podczas wizyty. Na sukces pracują nie tylko stomatolodzy, ale również higieniści i recepcjoniści. 

Czynnik ludzki przy wyborze gabinetu stomatologicznego jest bez wątpienia istotny, jednak czy wysokiej jakości sprzęt również decyduje o pozycji na rynku? Profesjonalny sprzęt stomatologiczny to coś co powoli nie jest wyróżnikiem lecz standardem. Klienci nie tyle co oczekują lecz wręcz wymagają od gabinetu stomatologicznego zadbania o standardy sprzętowe najwyższej jakości. Aby zachować najwyższą jakość urządzeń oraz uniknąć kosztownych przerw w działaniu poszczególnych sprzętów, większość gabinetów wykonuje regularny serwis sprzętu stomatologicznego, w szczególności serwis unitów stomatologicznych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne