Strona głównaZdrowieOroteza jako sposób na rozwiązanie problemu z łokciem tenisisty

Oroteza jako sposób na rozwiązanie problemu z łokciem tenisisty

Łokieć tenisisty to znane schorzenie, które wbrew pozorom nie ma wiele wspólnego z graniem w tenisa. Jest to uciążliwe schorzenie, które występuje głównie u osób wykonujących pracę biurowe oraz różnego rodzaju powtarzalne prace techniczne. Pod tą sympatyczną nazwą kryje się schorzenie zwane bocznym zapaleniem nadkłycia kości ramiennej.  Innymi słowy mowa o problemach, którego źródłem są zmiany degeneracyjne struktury włókien kolagenowych ścięgien.  Niniejszym artykule przyjrzymy się tej chorobie, między innymi sprawdzimy objawy i przyczyny związane z pojawieniem się łokcia tenisisty.

Schorzenie to nie dotyka tenisistów, lecz przede wszystkim informatyków i osoby wykonujące powtarzalną pracę biurową. Jest to tak zwana choroba zawodowa. Typowa przyczyna pojawienia się tego problemu to wielogodzinne trzymanie dłoni na myszce lub klawiaturze.

Objawy pojawiają się w postaci bólu w okolicy nadgarstka. Ból ten w pierwszym stadium może występować jedynie podczas chwytania lub zaciskania. Natomiast w zaawansowanym stadium ból może być odczuwalnym również podczas spoczynku. Pojawienie się bólu jest spowodowane zmianami degeneracyjnymi. Wszelkie powtarzalne czynności powodują przeciążenia, które uszkadzają strukturę włókien kolagenowych i zaburzają ukrwienie. prosto w szkoleniu tkanka jest słaba Co sprawia, że w przypadku powtarzania ciągle tego samego ruchu ścięgna zostają naderwane.  Co ciekawe przyczyną łokcia tenisisty poza przeciążeniem ręki może być za małe przeciążenie ręki. Jest to sytuacja, w której występuje zanik mięśni wtedy, gdy nie uprawiamy żadnej aktywności fizycznej.

Niezależnie jaka jest przyczyna przeciążenia w nadgarstku, w okolicach barku lub w okolicach łokcia rekomendowana jest konsultacja ze specjalistą ortopedą. W zależności od zaawansowania problemu zostanie zalecone leczenie farmakologiczne lub zakup stabilizatora np. w przypadku bólu w okolicach barku stosuje się orotezy i stabilizatory na brak i ramie. Z reguły wysokiej jakości stabilizator jest wykonany z oddychającego materiału i w długim terminie pomaga wyleczyć ból. Oczywiście aby leczenie się powidło praktycznie niezbędna jest konsultacja z lekarzem.

Więcej na: https://sklep.medreha.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne