Strona głównaUncategorizedOpiekunka w Niemczech - jakie obowiązki na nas czekają?

Opiekunka w Niemczech – jakie obowiązki na nas czekają?

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech to wbrew pozorom nie tak ciężkie zajęcie. Pracuje się w komfortowych warunkach, zazwyczaj w elegancko i klasycznie wyposażonych wnętrzach niemieckich domów. Niemcy bardzo dbają o porządek i lubią, kiedy otoczenie wokół nich jest schludnie posprzątane.

Z tego powodu często oczekują od swoich opiekunów tego, by oprócz nimi samymi zajęli się także nieco mieszkaniem. Wystarczy jednak dbać o podstawowy porządek aby nasz podopieczny czuł zadowolenie z naszej pracy. To oczywiście nie wszystkie obowiązki, jakie musi wykonywać opiekun osób starszych w Niemczech. Przede wszystkim ważna jest dbałość o swojego podopiecznego. Okazywanie mu szacunku powinno być na porządku dziennym, zwłaszcza że ma się do czynienia z osobą w podeszłym wieku. Oprócz przyrządzania posiłków oraz sprzątania domu dochodzą też czynności związane z utrzymywaniem higieny starszego człowieka. Początkowo może to być nieco krępujące, lecz gdy zdobędzie się pierwsze doświadczenia, to po jakimś czasie nawet intymne rzeczy stają się codziennością.

Jeżeli nasz podopieczny jest w dobrej kondycji fizycznej, można wyjść z nim z domu, a nawet namówić na regularne spacery. Jeśli chory jest na wózku inwalidzkim, to nie ma nic prostszego, od pchania jego wózka. Jeśli zaś jest chodzący – to także poradzimy sobie, byleby tylko spacer nie był zbyt długi, bo nogi rozbolą nie tylko nas, ale i drugą osobę.

Jeśli chodzi o kuchnię, to między polską, a niemiecką nie ma zbyt wielu różnic, a raczej można znaleźć sporo podobieństw. Zarówno my, jak i Niemcy uwielbiamy ziemniaki, więc przygotowanie zupy ziemniaczanej, puree, czy chociażby ziemniaków z wody oraz kotleta schabowego będzie dobrym pomysłem na codzienne obiady. Menu można urozmaicić o polskie pierogi, w końcu każdy nawet na starość lubi poznawać nowe smaki. Przyrządzanie dań z pewnością umocni więź z osobą, którą się opiekujemy. Bywa też, że starsza osoba nie przepada za domową kuchnią – wtedy raz na jakiś czas warto zamówić do domu catering.

Więcej na: https://www.friggawork.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne