Strona głównaUncategorizedCzym są hybrydy - garść najważniejszych informacji

Czym są hybrydy – garść najważniejszych informacji

Hybrydy są popularną stylizacją paznokci od dawna. Obecnie można je wykonać w każdy studiu manicure, w wielu salonach kosmetycznych, a nawet w domowym zaciszu. Możliwości hybryd także się rozwinęły na fali popularności. Możemy przebierać nie tylko z marek, ale i samych produktów dedykowanych stylizacji hybryd.

Co wyróżnia lakiery hybrydowe?

Lakiery hybrydowe różnią się od zwykłych lakierów tym, że potrzebują lampy UV lub LED, by wyschnąć. Samoczynnie nie zrobią się suche i twarde. Wynika to z ich formuły, ponieważ w składzie mają substancje czyniące je podatnymi na promieniowanie. Lakiery do hybryd są światłoutwardzalne, dzięki czemu można je wykonać szybciej – nie trzeba czekać długo aż same wyschnął. Sprawia to, że są odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. 

Ile czasu zajmuje zrobienie manicure’u?

Manicure hybrydowy wymaga czasu, ponieważ płytka paznokci musi zostać odpowiednio przygotowana. Takich paznokcie nie da się zmyć czy zedrzeć tak łatwo i szybko, jak pomalowanych zwykłym lakierem, ale też nie da się ich zrobić tak łatwo. Konieczne jest wyrównanie powierzchni płytki, odsunięcie skórek i odtłuszczanie paznokci.

Poza tym, lakiery hybrydowe mogą być różne i przy tych 3w1 lub 5w1 nie potrzebne są kroki, jak nakładanie bazy czy dodatkowego utwardzacza. Przy zwykłych lakierach hybrydowych te kroki są jednak niezbędne. To, jak skomplikowaną stylizację chcemy wykonać także wpływa na długość trwania malowania. Dodatkowo, każdą warstwę trzeba utwardzić – to także dodatkowe sekundy. Szacuje się, że wykonanie hybryd trwa od 45 minut do 1,5 godziny.

Co wpływa na trwałość hybrydy?

Wiele czynników wpływa na trwałość manicure’u hybrydowego.  Po pierwsze, najistotniejsze jest w jakim stanie jest nasza naturalna płytka. Po drugie, na ile porządnie przygotujemy ją do zabiegu. Dokładnie wypielęgnowana płytka zapewni trwalszy efekt – lakier lepiej połączy się z jej powierzchnią. Kolejnym czynnikiem jest rodzaj i jakość lakierów. Ważne jest także, jak dobrze utwardzimy stylizację. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne