Strona głównaUncategorizedCo liczy się w doborze gadżetu reklamowego?

Co liczy się w doborze gadżetu reklamowego?

Decydując się na bezpośrednią reklamę naszej firmy (a zatem na rozdawanie materiałów promocyjnych “z ręki do ręki”) musimy liczyć się z tym, że do tego typu kampanii powinniśmy się zawczasu przygotować. Ważne jest wczesne określenie budżetu, jakim będziemy dysponować oraz tego, na jaką skalę owa kampania będzie przeprowadzana. To jednak nie jedyne aspekty, na których powinniśmy się skupić. Co zatem wziąć pod uwagę, by nie zrobić falstartu i nie wyrzucić pieniędzy (albo przynajmniej ich części, przez spadek skuteczności) w błoto?

Zawężenie grona odbiorców

Aby zacząć przygotowanie do promocji, należy określić grono odbiorców, w jakie będziemy celowali. Ma to na celu zwiększenie skuteczności kampanii oraz zwyczajne nie marnowanie materiałów reklamowych, które potem zakupimy. Doskonale znamy produkty i usługi przez nas oferowane – w związku z tym powinniśmy wiedzieć, jaka osoba byłaby skłonna do skorzystania z nich po zobaczeniu reklamy. Ustalmy przede wszystkim płeć, która pozwoli zrobić pierwszy “odsiew” osób, którym nasze gadżety reklamowe będą wręczane. Kolejnym, ale już całkowicie opcjonalnym krokiem jest ustalenie przedziału wiekowego, w jaki celujemy oraz zainteresowań możliwych do określenia poprzez sam wygląd. Rozdając gadżety i widząc u odbiorcy tornister będziemy mogli się domyślać, że mamy do czynienia z uczniem – widząc teczkę jesteśmy z kolei w stanie spodziewać si biznesmena.

Dobór materiału promocyjnego

W dzisiejszych czasach gadżety reklamowe nie zamykają się w obrębie długopisów. Tak naprawdę materiałem promocyjnym z naszym logo, sloganem czy adresem strony może być praktycznie wszystko, na czym znajdzie się miejsce na nasz grawer czy nadruk. Koszulki, torby, popularne ostatnio worki na buty (i nie tylko) – to przykłady tych najbardziej tradycyjnych. Obecnie jednak często stawia się na nowoczesność, wręczając potencjalnym klientom pendrive’y, latarki, kubki termiczne czy parasole. Przy doborze powinniśmy się jednak kierować przede wszystkim targetem, który określiliśmy już w trakcie przygotowań do właściwej kampanii.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne