Strona głównaUncategorizedDługotrwały i piękny makijaż oczu

Długotrwały i piękny makijaż oczu

PIĘKNY I DŁUGOTRWAŁY MAKIJAŻ NASZYCH OCZU

Atrakcyjny i bogaty, długotrwały i piękny. W taki sposób najczęściej opisywany jest makijaż permanentny oczu, przez kobiety, które się na niego decydują i dla których jest rewelacyjną alternatywą, umożliwiającą nie tylko skrócenie czasu porannej wizyty w łazience. Dzięki tej metodzie, nasz makijaż w końcu będzie wyglądał, tak jak powinien, z idealnie poprowadzonymi kreskami, podkreślającymi wyrazistość naszych oczu.

RÓŻNE RODZAJE KRESEK

W makijażu permanentnym przeważnie wyróżniamy dwa rodzaje kresek: zagęszczająca linię rzęs i kreskę dekoracyjną oka. Czym się one różnią? Obydwie, są często wykorzystywane, natomiast to, która będzie idealna dla nas, zależne jest od naszych preferencji. Kreska zagęszczająca to poprowadzona linia wzdłuż oka, dzięki której uzyskujemy efekt zagęszczonych rzęs, a nasza oko łapie dużą głębię i wyrazistość. Kreska dekoracyjna jest grubsza i pełniejsza, dzięki czemu jest również trwalsza i może utrzymywać się na naszej powiece nawet przez okres 5 lat. W przeciwieństwie do linii zagęszczającej, kreska dekoracyjna nie jest przewidziana do każdego typu oczu, dlatego przed jej wyborem koniecznie skonsultujmy to z naszym kosmetykiem http://lashpoint.pl.

MAKIJAŻ PERMANENTNY OCZU – DLA KOGO JEST PRZEZNACZONY?

Nie ma jasnej granicy wiekowej, dla której makijaż permanentny jest przewidziany. Każda kobieta, która lubi oszczędność czasu i zależy jej na dobrze wykonanym makijażu, dzięki któremu uzyska wyrazistość i ponętność oczu powinna rozważyć jego zastosowanie.

MAKIJAŻ PERMAMANTNY OCZU – W JAKI SPOSÓB NALEŻY SIĘ DO NIEGO PRZYGOTOWAĆ?

Przygotowanie naszych oczu do makijażu nie jest mocno skomplikowane. Przede wszystkim należy zadbać o nasz sen, gdyż przemęczone i niewyspane oko jest bardziej podatne na podrażnienie, i gorzej współpracuje w trakcie samej pigmentacji. Ważne jest, aby skóra poddawana pigmentacji nie była przesuszona, dlatego warto ją odpowiednio nawilżyć stosując odpowiednie preparaty zalecane przez naszą linergistkę. Jeśli nosimy szkła kontaktowe, to pamiętajmy, aby poinformować o tym naszego kosmetyka, lub na czas pigmentacji po prostu je wyjąć.

ZE ZNIECZULENIEM CZY BEZ?

Przeważnie makijaż permanentny wykonuje się bez znieczulenia, gdyż skóra na naszych powiekach jest mocno napięta i w połączeniu z delikatnymi ruchami po powiece, ból jest praktycznie niewyczuwalny. Jeśli jednak jesteśmy osobami o wysokim progu wyczuwalności bólu, przed samą pigmentacją warto poprosić o zastosowanie specjalnego kremu znieczulającego okolice oczu.

KOLORY

Kreski naszych oczu najładniej wyglądają, gdy decydujemy się na tonacje stonowane, np. czarny, grafitowy lub czarny przechodzący w brąz. Decydowanie omijajmy kolory jaskrawe w stylu szmaragdu, zieleni, gdyż oczy po takiej pigmentacji wyglądają sztucznie i teatralnie.

PIELĘGNACJA

Bezpośrednio po zabiegu nasze oczy mogą być delikatnie spuchnięte. W przypadku bardzo wrażliwych oczu, mogą się pojawić miejscowe przekrwienia, które znikną z powierzchni po upływie 24 godzin. Warto położyć sobie okład na oczy w postaci haberu lub świetlika rumianego, lub zwykłe zimne waciki. Nie zapominajmy o stosowaniu odpowiedniego kremu wokół naszych oczu, tak by nawilżyć skórę po zabiegu umożliwiając jej tym samym szybszą regenerację.

CENA

Cena makijażu permanentnego determinowana jest przez metodę wykorzystywaną przy nakładaniu barwnika, partię skóry oraz rodzaj i ilość barwnika. W większości salonów w Polsce oscyluje w granicach od 600 do nawet 1300 złotych. Pamiętajmy jednak, aby na tego rodzaju zabiegu nie oszczędzać, gdyż makijaż permanentny oczu pozostaje z nami na długo i korzystać tylko z ofert sprawdzonych salonów kosmetycznych http://lashpoint.pl/salon-kosmetyczny.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne