Strona głównaUncategorizedKolagen - magiczny składnik

Kolagen – magiczny składnik

O zdrowiu mówi i pisze się co raz więcej. Co raz więcej też o nim wiemy. Dopasowujemy własną dietę tak, aby dostarczyć organizmowi wszelkich niezbędnych składników w maksymalnie naturalnej formie. Czasem jednak zachodzi potrzeba, by wzmocnić dawkę brakującego składnika. Dobrze zbilansowana dieta może nie wystarczać, by nasze ciało dostało wszystko, czego potrzebuje. Nasze włosy, paznokcie czy kości potrzebują czasem więcej. Dlatego powszechną praktyką jest uzupełnianie niedoborów.

Kolagen – na co ma wpływ?

Kolagen jest białkiem, które jest podstawowym składnikiem strukturalnym całego organizmu. Kolagen to substancja do niedawna postrzegana wyłącznie przez pryzmat zdrowych kości i stawów. Poniekąd słusznie. Jako produkowane przez organizm białko, odpowiada za ich prawidłowe funkcjonowanie. Jednak wpływ kolagenu na organizm jest nieco szerszy – między innymi kolagen ma także właściwości wygładzające, dlatego jest często stosowany w produktach do pielęgnacji skóry.

Niedobór kolagenu wiąże się z przykrymi symptomami. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo ważny jest dla prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego i pokarmowego. Warto wiedzieć, że kolagen tworzy warstwę ochronną wokół narządów wewnętrznych, takich jak nerki, żołądek i wątroba, chroniąc je przed uszkodzeniami.

Niedostateczna ilość kolagenu produkowanego przez organizm odbija się głównie na słabej kondycji włosów, skóry, a także paznokci. Dla osób, które nie mogą lub nie chcą przyswajać go z naturalnego pokarmu, jakim są produkty bogate w żelatynę, doskonałym rozwiązaniem jest picie kolagenu.

Kolagen do picia – doskonała alternatywa

Lista suplementów, jakie wielu z nas przyjmuje regularnie jest długa. Czy warto dołączyć do niej tę ważną substancje? Na to pytanie oczywiście nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Najlepiej po prostu przekonsultować tą kwestię z lekarzem. Warto jednak wiedzieć, że przyjmowanie kolagenu (np. kolagen z witaminami) nie musi się wiązać z łykaniem kolejnej tabletki, gdyż kolagen jest również dostępny w formie do picia. Z reguły jest stosowany w celu poprawy kondycji skóry, włosów i paznokci.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne